KONST / Litografier / Färglitografi 13016038
*
nr 1301 6038
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Färglitografi, Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 57/60. Motivet: 40x30 cm
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2020
kl 20:00:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/1 07:56:54
1
150 kr
16/1 17:02:49
2
250 kr
19/1 21:36:41
3
350 kr
20/1 19:50:46
2
350 kr
20/1 19:50:46
3
350 kr (Budbetjänt)
20/1 19:55:19
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
*
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ardy Strüwer
nr 1301 6038
Ardy Strüwer
(1939-2023), Sverige
Färglitografi, Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Signerad, numrerad 57/60. Motivet: 40x30 cm
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, målare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/1 07:56:54 | 1 | 150 kr |
16/1 17:02:49 | 2 | 250 kr |
19/1 21:36:41 | 3 | 350 kr |
20/1 19:50:46 | 2 | 350 kr |
20/1 19:50:46 | 3 | 350 kr (Budbetjänt) |
20/1 19:55:19 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ardy Strüwer
Ardy Strüwer, född 1939 i Djakarta, Indonesien, mÃ¥lare, tecknare, grafiker och skulptör, död 2023.Läs mer om Ardy Strüwer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ardy strüwer färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01